Giuliano

Toskánsko nielen pre romantikov

Toskánsko nielen pre romantikov

Toskánsko je veľkým cestovateľským snom mnohých dobrodruhov, ale aj beznádejných romantikov. Čo vám však napadne ako prvé? Možno to bude krásna Florencia, architektúra, poklady, jedlo či víno, z ktorého budete ozaj spievať!
Vidina trávenia času pod toskánskym slnkom robí tento región jedným z najviac navštevovaných v Taliansku. Má bohaté kultúrne a umelecké dedičstvo s pretkanými vinicami, ktoré produkujú lahodné Chianti, Brunello di Montalcin. Aleje olivovníkov a cyprusov lemujú červené strechy miestnych kostolíkov, no táto oáza pokoja a pohody v sebe skrýva mnohé inotaje.
Jednou z množstva vecí, ktoré reprezentujú Toskánsko je kuchyňa. Je jednoduchá a pracuje predovšetkým s čerstvými surovinami a so zeleninou, dozrievajúcou pod horúcim slnkom. Napríklad také pravé paradajky sa vynikajúco hodia do omáčok, šalátov a ich bohatú chuť nájdete aj v obľúbených, talianskych omáčkach.  Alebo máte chuť na cestoviny? Tagliatelle s mäsovým ragú, tortellini plnené ricottou, gnocchi s paradajkovou omáčkou a k tomu vynikajúci chlieb pane toscano. Hotová pastva pre všetky zmysly. Už len lístok bazalky a dokonalý gurmánsky zážitok je na svete.
Ak sme vás navnadili na exkluzívne zážitky a už plánujete výlet, určite nezabudnite ochutnať aj toskánske hľuzovky s pravým steakom na drevenom uhlí v Chianti. Tá je jednou z najvýznamnejších toskánskych vinárenských oblastí, známa vďaka sýtemu červenému vínu Chianti Classico. Najviac si ale panorámu krajiny užijete, ak si požičiate tradičnú taliansku Vespu, s ktorou sa môžete zastaviť v malebných rodinných vinárničkách.