Giuliano

Benátky, mesto lásky #2

Benátky, mesto lásky #2

Benátky patria medzi miesta, ktoré by mal človek aspoň raz za život navštíviť. V porovnaní s „obyčajnými“ mestami, ktoré sú plné ciest a diaľníc, sú Benátky príjemnou zmenou. Ak sa chcete niekam dostať, jednoducho nasadnite na loďku.

Existuje niekoľko zákutí, ktoré by ste určite nemali vynechať, keď už sa vyberiete spoznávať Benátky. Pár sme vám ich už prezradili a teraz pokračujeme ďalej.

Málokto vie, že v Benátkach malo svoje miesto aj najstaršie židovské geto Venetian Ghetto. Nachádza sa v severozápadnej časti ostrova. Tam sa pred viac ako 500 rokmi musel presťahovať židovský ľud počas Najjasnejšej benátskej republiky. A práve toto miesto je považované za najstaršie židovské geto vôbec. Dokonca aj dnes tu nájdete žiť Židov. Rozhodne návštevu tejto štvrte nevynechajte, pretože v sebe ukrýva nielen históriu, ale aj kultúru a tradičnú kuchyňu.

Pri návšteve Benátok by bol, samozrejme, hriech nenasadnúť na gondolu a plaviť sa kanálmi mesta romantiky a karnevalu. Koniec koncov, práve plavba gondolou bola kedysi jediný spôsob prepravy. Rovnako tak boli gondoly v minulosti farebné, dnes sú všetky čierne.