Giuliano

Benátky, mesto lásky #3

Benátky, mesto lásky #3

Aspoň raz za život by sa mal do Benátok každý pozrieť. Ak nie kvôli romantickým zákutiam, tak aspoň kvôli histórii alebo karnevalu. Keď už sa v meste plnom kanálov ocitnete, nevynechajte zo svojho tripplánu určité miesta.

Medzi pamiatky, ktoré by ste si rozhodne mali pozrieť, patrí Bazilika Santa Maria della Salute. Hovoríme o monumente, ktorý nájdete na južnom konci Canala Grande. Bazilika je ikonickým rímskokatolíckym chrámom z roku 1681 a svojou grandióznosťou upúta vašu pozornosť ihneď.

Taktiež predstavuje symbol prežitia obyvateľstva počas morovej epidémie, ktorá mala devastačné dôsledky. Klenba baziliky patrí tiež medzi hlavné symboly mesta a je inšpiráciou nielen fotografov, maliarov, ale aj básnikov.

Pri potulkách Benátkami nezabudnite ani na Most Ponte di Rialto, ktorý so sebou nesie prívlastok srdce Benátok. Má viac ako 400 rokov a považujú ho za zázrak inžinierstva.

Na jeho mieste pôvodne stál iba drevený prechod, ktorý však poškodili počas vzbury. O 100 rokov neskôr sa úplne zrútil a namiesto neho postavili Taliani podľa návrhu architekta Antionia da Ponteho Ponte di Rialto.