Giuliano

Romantika po taliansky

Romantika po taliansky

O partneroch, ktorí sa veľa hádajú, sa hovorí, že majú talianske manželstvo či vzťah. Na druhej strane sú však Taliansko, spoločne s Francúzskom považované za krajiny lásky. Veď, čo môže byť romantickejšie ako žiadosť o ruku pod Eiffelovkou či svadba v Ríme?

Romantika a láska, to nie sú len krásne miesta, ktoré dýchajú zaľúbenosťou. To sú aj gestá, ktoré na daných miestach zaľúbenci urobia a tiež to správne jedlo, ktoré podčiarkne atmosféru. Len si to predstavte. Cez deň romantická prechádzka talianskymi uličkami, podvečer plavba gondolou, následne zamknutie svojej lásky na moste so stovkami kladiek a nakoniec romantická večera niekde v „ristorante“ s kvalitným vínom a chutným dezertom.

Doprajte si nielen na Valentína krásne chvíle so svojou polovičkou. Nemusíte chodiť až do Talianska. Stačí navštíviť taliansku pizzeriu či reštauráciu, objednať si pizzu, pastu či pesce (ryby), pripiť si s lahodným vínom, ktoré zvýrazní chuť jedla a nakoniec potešiť svoje mlsné jazýčky dezertom ako pannacotta, tiramisu či talianske „gelato“.