Giuliano

Čo jem, to vyžarujem alebo účinok afrodiziák v jedlách

Čo jem, to vyžarujem alebo účinok afrodiziák v jedlách

Vedeli ste, že jedlo môže mať čarovné účinky? Ak poznáte našu reštauráciu a mali ste tú česť jesť naše vynikajúce pokrmy, asi už niečo tušíte. Dnes sa v našom blogu zameriame na špeciálnu odnož jedál – afrodiziák  alebo jedlých afrodiziák. Sú to jedlá s jedinečnými chuťami a vôňami, ktoré priam naštartujú vaše zmysly a túžby. Sú chuťovo vynikajúce, takže si ich užijete tak či onak, no predsa len, s milovanou osobou bude zážitok o to intenzívnejší.

Určite ste už neraz počuli o tom, že jedlo vie nabudiť zmysly a túžby človeka. Možno ste si to dokonca vyskúšali aj na sebe. Pokiaľ nie, možno práve teraz je ten správny čas na experimentovanie.

Už oddávna je známe, že isté pokrmy či jedlá, pripravované z určitých potravín, obsahujú zázračnú moc. Ich sila spočíva v tom, že pôsobia na naše chuťové bunky ako stimulátory príjemných emócií. Vyvolávajú v nás príjemné, ba až šteklivé pocity.

Medzi najznámejšie afrodiziaká patria jednoznačne ustrice, čokoláda a víno. Taktiež nesmieme zabúdať aj na menej známe, ale pritom často využívané dokonca aj v našej kuchyni, ako napríklad rukola, špargľa, čili alebo cesnak.

Pýtate sa, ako je možné, že také prosté potraviny, ako je napríklad cesnak, v nás môžu prebudiť vášeň?

Je to celkom jednoduché. Nielen ich výrazná chuť, ale aj ich vzhľad v nás môžu navodzovať slastné pocity. Napríklad taký cesnak môže tvarom pripomínať pohlavné orgány, a tak v nás dokáže vyvolávať povzbudivé predstavy. 

Ďalším príkladom nepriameho dráždenia je špargľa. Jej účinky dokážu privodiť provokatívne pocity tým, že prekrvia pohlavné orgány. Takmer neodmysliteľnou súčasťou večere je aj dobré víno či šampanské. Tieto dve magické substancie patria k tým nápojom, ktoré pomáhajú stimulovať nielen chuťové poháriky, ale aj naše zmysly. Na prvý pohľad by sa zdalo, že to bude pôsobením alkoholu, ale práve naopak, nízke množstvo príjmu alkoholu znižuje zábrany, a bublinky obsiahnuté v šampanskom zaručia takmer isté vzrušenie.

Medzi ďalšie stimulujúce potraviny sa považujú napríklad kaviár, morské plody, píniové oriešky, fenikel, zázvor, koriander a káva.

Tak čo, milé dámy a páni, trúfnete si pozvať svoju polovičku na takúto odvážnu večeru?