Giuliano

Futbalová legenda Juventus Turín

Názov obľúbeného tímu Juventus pochádza z latinského „iuventus“, čo znamená mladosť. Rodiskom tímu Juventus alebo skrátene Juve, ako už napovedá názov klubu, je mesto Turín na severozápade Talianska. Je tretím najstarším klubom v krajine a okrem jednej sezóny – 2006/2007 pôsobí počas celého svojho pôsobenia v najvyššej lige (Serie A).

Založený bol skupinou turínskych študentov v roku 1897. Juventus sa stal prvým profesionálnym klubom na Apeninskom polostrove, symbolom národnej kultúry a súčasťou národnej identity. Z tohto tímu pochádza aj najvyšší počet talianskych reprezentantov, ktorým fandí celý svet.

Juventus je historicky najúspešnejším klubom v talianskom futbale a jedným z najúspešnejších a najviac oceňovaných v globálnom ponímaní. Na domácej a medzinárodnej scéne získal celkovo 53 rôznych trofejí, čo je viac než ktorýkoľvek iný taliansky klub. Na svojom konte má rekordných 32 ligových titulov, 9 talianskych pohárov a 7 národných superpohárov. S jedenástimi medzinárodnými trofejami je momentálne na 4. mieste v Európe a na 7. mieste vo svete.

Turínske mužstvo má za sebou množstvo prvenstiev. Stal sa prvým klubom v histórii európskeho futbalu, ktorý vyhral všetky tri hlavné súťaže organizované Úniou európskych futbalových zväzov: Pohár európskych majstrov, Pohár víťazov pohárov UEFA a Pohár UEFA. Po víťazstve v Interkontinentálnom pohári v roku 1985 sa stal prvým a dodnes jediným klubom, ktorý získal všetky kontinentálne a medzikontinentálne trofeje.

Zajtra na zápase s portugalským FC Porto mu v Giuliano držíme palce. Príďte povzbudiť svojho favorita k nám, do sídla fanclubu Juventus! Keďže my fandíme Talianom, celý deň bude náš Italiano Burger s 20% zľavou.